Połączenie ze sobą różnych systemów tworzy nasz autorski program fittingowy.

Retül 3D

umożliwia natychmiastowe zestawienie trójwymiarowych danych biometrycznych w czasie ruchu, za pomocą markerów rozmieszczonych w anatomicznych punktach ciała.

Trek Precision Fit

Komplementarny system analizy pozycji rowerowej.

Dartfish

system analizy video wykorzystywany w różnych dziedzinach sportu – również w kolarstwie.

Maty tensometryczne GebioMized

maty służą do badania nacisków na siodło i pedały. Wyniki poddawane są analizie i tworzą komputerowy obraz, który ukierunkowuje dalsze działania.

Fitting dla stóp

System mat tensometrycznych GeBioMized mierzy rozkład nacisków na poszczególne partie stopy w trakcie jazdy na rowerze lub w biegu, dostarcza informacji dotyczących charakterystyki jej ruchu. W połączeniu z narzędziami Podiatech służą do indywidualnego doboru obuwia i tworzenia termoformowalnych wkładek uwzględniających budowę anatomiczną stopy. Zabiegi te przekładają się na wzrost mocy, zwiększenie komfortu oraz minimalizują ryzyko odniesienia kontuzji. Dobranie odpowiednich wkładek i ich precyzyjne dopasowanie do stóp, pozwala skorygować i ulepszyć dystrybucję siły podczas pedałowania. Między innymi współpracujemy z markami Solsestar, Sidas, Esoles, Specialized, Fizik oraz Podofrance.

Cykl pedałowania

Kolarstwo to sport powtarzalnego cyklu, w którym sukces zależy od dobrej pracy i siły mięśni napędzających rower. Ważna jest zarówno wiedza dotycząca anatomii funkcjonalnej, jak i odpowiedniej techniki pedałowania.

Aerodynamika - tunel

Aerotesting to specjalistyczne badanie pod kątem aerodynamiki, szukające kompromisu między efektywną i szybką pozycją kolarską, a komfortem jazdy. Przeprowadzane na torze kolarskim lub w warunkach laboratoryjnych tunelu aerodynamicznego we Francji i Anglii.

Fizjoterapia

Fizjoterapia jest nieodłącznym elementem bikefittingu. Wbrew pozorom nie jest to zabieg jednorazowy, ale długotrwały proces. Osobisty kontakt z fizjoterapeutą daje możliwość opracowania indywidualnego zestawu ćwiczeń, dzięki którym możliwa staje się prawidłowa pozycja kolarska.

Zaufali nam najlepsi.
Jesteśmy dumni z tej współpracy.

Giant Pro XC Team

„Byłam zaskoczona, że na prawidłową pozycję składa się tak wiele pojedynczych elementów. Cieszę się, że temat bikefittingu zagościł również w Polsce.”

Team Saxo – Tinkoff

„Kontuzja wykluczyła mnie z udziału w Giro, wasza pomoc przyczyniła się w szybkiego powrotu do ścigania.”

BDC Marcpol

”Na początku sezonu z innymi kolarzami BDC odwiedziliśmy Veloart by sprawdzić pozycję i popracować nad szczegółami, które w kolarstwie mają ogromne znaczenie.”

Drużynowy Mistrz Świata 2003

„Cierpię na dyskopatię kręgosłupa, następstwo źle dobranej pozycji. Teraz w końcu mogę w pełni czerpać radość z jazdy na rowerze.”

Caja Rural Seguros RGA

„Sprawdziłem czy pozycja jest dobra. Uzyskane wymiary wykorzystuje do innych rowerów i pracy z biomechanikiem swojej drużyny.”

Grupa Kolarska Piast Szczecin

„Ciężko dopasować sprintera do roweru (…) W Veloarcie cierpliwie pracowaliśmy z nowym rowerem, butami i pozycją na kilometr. Było warto!!!”

CCC Sprandi Polkowice

„Trafiłem w ręce specjalistów dzięki którym można poprawić sylwetkę na rowerze, zwiększyć moc - będzie trudniej mnie dogonić ;) Dzięki wielkie ;)"

SGR Racing Team

„Podkładka pod blok i asymetryczne ustawienie pomogło. Zaskoczyło mnie, że niewielkie zmiany mogą tak znacząco wpływać na jakość i komfort jazdy.”

Grupa Kolarska Piast Szczecin

„Na torze liczy się moc i tysięczne sekundy. Różnicę poczułem po zrobieniu wkładek i uformowaniu butów (…) dzięki tym zmianom będę szybszy.”

PRO Triathlonistka

„Wzrosła prędkość i przestały mnie nękać problemy ze skurczami. Teraz podczas startów jeździ mi się super i wpłynęło to moje rezultaty w tym sezonie."

BDC Marcpol Team

„Pozycja była dobra, powiem więcej bardzo dobra. Był to jeden z czynników, który wpłynął na mój występ podczas Mistrzostw na czas.”

Trek Milka MTB Team

„Cześć, chciałem tylko dać znać, że byłem dzisiaj na treningu i nowa pozycja bardzo mi pasuje, muszę podjechać z góralem. Jeszcze raz wielkie dzięki!”

BDC Marcpol

„Pierwszy w życiu medal na czas … to mówi samo za siebie. Na szosie moje problemy z plecami zmniejszyły się, poprawił się komfort jazdy.”

Bank BGŻ Professional Cycling Team

„Nie mogłem się odnaleźć z pozycją na rowerze. Skonfrontowanie własnych doświadczeń z analizą pozycji pomogło rozwiązać ten problem.”

Lampre Merida Team

„Zdecydowałem się dołożyć 5 mm podkładkę pod mostek co nie zmieniło włoskich ustawień, a znacznie poprawiło komfort. Bloki ustawiam w Krakowie.”

CCC Sprandi Polkowice

„Z Jarkiem Dymkiem pracuję nad swoim ustawieniem. Wyposażony zostałem w specjalistyczne wkładki wykonane z kilku tworzy i dodatkową pod blok pedału.”

wyczynowa szosa Hiszpania

„Efekty pojawiły się już na pierwszych wyścigach w Hiszpanii. Profesjonalne podejście, stały kontakt, dokładne i jasne rozpisywanie treningów to najważniejsze cechy współpracy z Arkiem.”

szosa Masters

„Przełomowym momentem było zastosowanie miernika mocy (SRM). Plan Arka okazał się bardzo efektywny (podniesienie progu FTP, optimum formy, kilka wyścigów - satysfakcjonujące miejsca).”

MTB

„Przez cały okres współpracy Arek jest niesamowicie pomocny, służąc radą i dostosowując treningi do bieżących potrzeb - nie mógłbym życzyć sobie lepszego trenera.”

pierwszy triathlonista na świecie, który ukończył dystans Iron Man z jednym płucem

„Spokój, profesjonalizm, wręcz ojcowskie podejście. Arek był pierwszym, który podjął się niemożliwego - przygotowania do zawodów Ironman niepełnosprawnego triathlonisty. Tyle wystarczy!”

szosa Masters

„Współpraca przebiega wzorcowo - mailowo jak i telefonicznie. W wykonanych badaniach wydolnościowych uzyskałem parametry z końca poprzedniego sezonu, a w marcu sporo już je przewyższające!”

wyczynowe XC

„Arek dba o swoich podopiecznych, jest systematyczny i bardzo kontaktowy. Co więcej, po treningach czuję moc! Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Polecam.”

maratończyk MTB

„Trener wymagający, ale słuchający. Stawia cele i zadania do wykonania. Zawsze gotowy wesprzeć psychicznie. Rzetelny i nienarzucający się. Cieszę się, że mam okazję z Arkiem współpracować.”

Handbike

„Schudłem bardzo dużo i poprawiłem swoje osiągi. Jest osobą w 100% zaangażowaną w to co robi i prawdziwym profesjonalistą. Jako podopieczny mogę polecić Wam jego doświadczenie i wiedzę.”

triathlonista

„Triathlon wymaga samozaparcia, systematyczności - również wiedzy związanej z treningiem,dietą i nastawieniem. Wszystko zapewniła mi udana współpraca z Arkiem, za co serdecznie mu dziękuję!”

MTB

„Dobry plan poparty doświadczeniem, szybka reakcja na zmiany/problemy, rozsądne realizowanie celów treningowych. W efekcie: przyrost formy, brak kontuzji, brak chorób i SUPER samopoczucie.”

„Celem było zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy w środowisku kolarskim. Zespół Veloart zapewnił bezpieczne przeprowadzenie przejazdu, serwis rowerów, gorący poczęstunek i miłą atmosferę.”

„Veloart zapewnił kompleksową obsługę reprezentacji podczas zgrupowania przygotowawczego i startu w zawodach o puchar świata MTB. Realizacja wszystkich zadań przebiegła bez zastrzeżeń.”

„Zorganizowaliśmy przejazd z Krakowa do Łodzi na dystansie 250KM. Ideą Ericpol Classic była integracja zespołów z Krakowa i Łodzi. Wszystko udało się przy udziale Veloart.”

CCC Sprandi Polkowice

„O zwycięstwie decydują ułamki sekund, nie można zapominać o detalach. Dlatego bardzo dużą uwagę zwracam na sprzęt i jego przygotowanie. Chcę być szybki, najszybszy i taki ma być mój rower.”

MTB

„Świetne doradztwo jeśli chodzi o wybór nowego roweru! Dzięki ekipie Veloart jestem posiadaczem genialnej maszyny, która pokona każdą górę;) Polecam!”

„Czy zakup roweru i sesje fittingowe są wyjątkowe? W Veloart tak. Dzięki świetnej ekipie nie tylko mam sprzęt z najwyższej półk. Przede wszystkim załapałem bakcyla do udziału w zawodach kolarskich.”

„Potrzebowałam dobrego roweru, którym będę mogła dojeżdżać do pracy. Zaufałam specjalistom i jestem zadowolona z efektów. Wybór padł na „holenderkę”: kobiecą,estetyczną z dobrym osprzętem.”

Jeżeli masz pytania, wątpliwości – skontaktuj się z nami

Jarosław Dymek

email:  jaroslaw.dymek@veloart.pl
facebook:  www.facebook.pl/jarek-veloart